приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14
Інформація

 

 

Пасажири, перевезення яких має пункт призначення або зупинку не в країні відправлення, повідомляються про те, що положення міжнародних договорів, відомих як Монреальська конвенція або попередня їй Варшавська конвенція з додатковими угодами до неї, можуть застосовуватися щодо всього перевезення, включаючи будь-який відрізок, що знаходиться в межах території країни. Для таких пасажирів застосовна конвенція, включаючи особливі умови перевезення, зумовлені застосовуваними тарифами, регулюють і можуть обмежувати відповідальність перевізника.

 

Повідомлення про обмеження відповідальності

 

До вашої поїздки можуть застосовуватися Монреальська конвенція або Варшавська конвенція. Дані конвенції передбачають і можуть обмежувати відповідальність авіаперевізників за смерть або нанесення шкоди здоров'ю, за втрату, пошкодження і затримку багажу або за затримку рейсу.

 

У разі застосування Монреальської конвенції встановлено наступні межі відповідальності:

 

1. Щодо смерті або заподіяння шкоди здоров'ю пасажира ніяких фінансових обмежень відповідальності не встановлено.

 

2. Щодо знищення, втрати, пошкодження або затримки багажу в більшості випадків встановлена ​​відповідальність у розмірі 1131 Спеціальних Прав Запозичення (приблизно 1200 Євро; 1800 доларів США) на одного пасажира.

 

3. Щодо шкоди, викликаного затримкою рейсу, в більшості випадків встановлена ​​відповідальність у розмірі 4694 Спеціальних Прав Запозичення (приблизно 5000 Євро; 7500 доларів США) на одного пасажира.

 

Директива ЄС № 889/2002 наказує перевізникам країн Євросоюзу застосовувати положення Монреальської конвенції про обмеження відповідальності до всіх повітряних перевезень пасажирів і багажу, що виконуються цими перевізниками. Багато перевізників країн, що не входять в Євросоюз, встановили ті ж обмеження відповідальності стосовно виконуваних ними перевезень пасажирів і багажу.

 

У разі застосування Варшавської конвенції, можуть діяти такі межі відповідальності:

 

16600 Спеціальних Прав Запозичення (приблизно 20 000 Євро; 20000 доларів США) щодо смерті або заподіянні шкоди здоров'ю пасажира, якщо застосовується Гаазький протокол до Варшавської конвенції, або 8300 Спеціальних Прав Запозичення (приблизно 10 000 Євро; 10000 доларів США), якщо застосовується тільки Варшавська конвенція. Багато перевізників добровільно відмовилися від дотримання цих меж відповідальності, а відповідно до законодавства США щодо перевезень в / із США або перевезень з узгодженим пунктом зупинки в США межа відповідальності не може бути нижчою 75 000 доларів США.

 

17 Спеціальних Прав Запозичення (приблизно 20 Євро; 20 доларів США) за кілограм втраченого, пошкодженого або затриманого зареєстрованого багажу та 332 Спеціальних Прав Запозичення (приблизно 400 Євро; 400 доларів США) щодо незареєстрованого багажу.

 

Перевізник також може нести відповідальність за збиток, викликаний затримкою рейсу.

 

Додаткова інформація про межі відповідальності, що застосовуються до вашої поїздки, може бути отримана у перевізника. Якщо ваша поїздка здійснюється різними перевізниками, вам необхідно отримати інформацію по застосовним меж відповідальності у кожного з них.

 

Незалежно від того, яка Конвенція застосовна до вашої поїздці, ви можете підвищити межу відповідальності за втрату, пошкодження або затримку багажу, оголосивши цінність вашого багажу під час реєстрації на рейс і заплативши додатковий збір, якщо це встановлено. Можливий інший варіант: якщо цінність вашого багажу перевищує застосовний межа відповідальності, ви можете повністю застрахувати його до початку поїздки.

 

Терміни пред'явлення позовів: будь-які позови до суду повинні бути пред'явлені протягом двох років з дати прибуття повітряного судна або планованої дати прибуття.

 

Претензії до багажу:у разі пошкодження багажу письмова претензія перевізнику повинна бути пред'явлена ​​протягом 7 днів після отримання зареєстрованого багажу, а в разі затримки багажу - протягом 21 дня з дня його надходження в розпорядження пасажира.

 

Повідомлення про умови, які є частиною договору

 

1. Ваш договір перевезення з перевізником, який надає вам міжнародну, внутрішню авіаперевезення або внутрішню авіаперевезення в рамках міжнародного перевезення, є предметом даного повідомлення, будь-якого повідомлення перевізника та індивідуальних умов (Умов) перевізника, відповідних правил, норм і вимог (Правил), а також правил застосовуваних тарифів.

 

2. Якщо перевезення здійснюється більш ніж одним перевізником, кожен з них має право застосовувати різні Умови, Правила і тарифи.

 

3. Відповідно до цього повідомленням Умови, Правила і тарифи кожного перевізника є частиною вашого договору перевезення.

 

Умови перевізника можуть містити (включаючи наступні, але не обмежуючись ними):

 

  • Умови і обмеження відповідальності перевізника за смерть або заподіяння шкоди здоров'ю пасажирів.
  • Умови і обмеження відповідальності перевізника за втрату, пошкодження або затримку багажу, включаючи тендітні або швидкопсувні предмети.

  • Правила оголошення цінності багажу та стягнення відповідної додаткової плати.

  • Застосування Умов перевізника та обмеження відповідальності перевізника за дії агентів перевізника, працівників і представників, включаючи будь-яка особа, що надає технічні засоби для перевезення або надає послуги, пов'язані з перевезенням.

  • Обмеження щодо порядку подання претензій, включаючи обмеження періоду часу, протягом якого пасажир має право подавати претензії і заявляти позови в суд.

  • Правила щодо підтвердження спочатку зробленого бронювання і резервування місць; часу реєстрації; використання, тривалості та терміну дії повітряного перевезення; і права перевізника у відмові від перевезення.

  • Права перевізника та обмеження відповідальності перевізника за затримку або ненадання послуг, включаючи зміни розкладу, заміну перевізника або повітряного судна і зміна маршруту, і, якщо це вимагається відповідно до чинного законодавства обов'язок перевізника повідомляти пасажирів про перевізника, фактично здійснює перевезення, або про повітряне судні, наданому на заміну.

  • Права перевізника відмовити в перевезенні пасажирам, які порушили вимоги застосовного права або не представили необхідних для поїздки документів.

 

Більш детальну інформацію про умови договору перевезення та способах отримання його копії ви можете отримати в місцях продажу перевезення. Багато перевізників також розміщують цю інформацію на своїх сайтах. Якщо це потрібно відповідно до чинного законодавства, ви маєте право ознайомитися з повним текстом договору перевезення в аеропорту перевізника та його офісах продажів, а також за запитом безкоштовно отримати у кожного перевізника копію договору поштою або іншим способом.

 

Якщо перевізник продає квитки або реєструє багаж, вказуючи при цьому, що перевезення буде виконуватися іншим перевізником, він виступає лише як агента даного перевізника.

 

Ви не можете здійснювати поїздку, якщо у вас відсутні всі необхідні документи, такі як паспорт і віза.

Органи державної влади можуть вимагати від перевізника надання інформації або доступ до даних про пасажирів.

 

Відмова в посадці на рейс

 

На рейс може бути продано більше квитків, ніж кількість посадочних місць, і існує незначна ймовірність того, що на рейсі не буде вільних місць, навіть якщо у вас є підтверджене бронювання. Якщо вам було відмовлено у посадці на рейс, в більшості випадків ви можете отримати компенсацію.

Якщо це вимагається згідно із застосовним правом, перевізник повинен спробувати знайти пасажирів, готових добровільно відмовитися від посадки на рейс, перш, ніж будь-кому буде в цьому відмовлено. Повні правила виплати компенсації у разі відмови в посадці на рейс (КОП) та інформацію про пріоритетність, використовуваної перевізником при посадці, можна уточнити у вашого перевізника.