приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Як пережити переліт, якщо у вас аерофобія

Як пережити переліт, якщо у вас аерофобія

Подорож на літаку - це красиві картинки з віконця ілюмінатора, нові країни і враження.

Однак, не всі сприймають цей вид транспорту, як пригоду – чимало з нас просто боїться літати. Повсякчас подібний страх переростає у фобію.

Фахівці розрізняють два різновиди страху літаків: природне хвилювання перед польотом, що можна назвати здоровим інстинктом самозбереження, і яскраво виражена патологічна тривога.

Якщо тривалість та інтенсивність страху перед польотом перевищує умовні межі норми, і він стає постійним, людина втрачає адекватність і почуття логіки, при цьому не може контролювати свій стан, навіть коли бачить літак здалеку - це яскраве тривожно - фобічний розлад. Саме такий постійний стан і називають аерофобією.

Острах літаків може настільки оволодыти підсвідомістью людини, що вона може в останню хвилину відмовитися від подорожі на повітряному транспорті, самі ж аеропорти буде об'їжджати десятою дорогою.

Але перед тим, як перейти до практичних порад, потрібно вивчити теорію - можливо вже на цьому етапі страх літати «зникне». Необхідно чітко розуміти, що літак дуже надійна і технічно стабільна машина з величезним запасом міцності:

• авіасудно може сісти без будь-яких наслідків навіть за наявності серйозних технічних проблем

• літак може здійснити посадку навіть якщо не працюють обидва двигуни

• всі наявні системи дублюють і при необхідності можуть замінити одна одну

• статистика вперта. Пасажир літака має один шанс з 45 мільйонів загинути в авіакатастрофі. Тобто, кажучи мовою цифр, якби людина здійснювала польоти щодня, то ймовірність смерті настала б через 123 тисячі років. Для порівняння, в автомобільних катастрофах гине в 1500 разів більше людей, ніж в авіакатастрофах

• сьогодні рівень смертності в авіакатастрофах становить 1 летальний випадок на 3 мільярди кілометрів

Все ще страшно? Тоді ми розповімо, як боротися з аерофобією не медикаментозними засобами. Тому що це делікатне питання може вирішити лише спеціаліст, підібравши в кожному окремому випадку необхідні заспокійливі засоби.

Для початку ви повинні зрозуміти, що саме стало каталізатором ваших переживань перед польотом. Наприклад: турбулентність, неправильний шум мотора, незвичайна поведінка стюардес, досвід складної посадки, авіакатастрофи, про які ви знаєте зі ЗМІ, або бачили на власні очі, смерть когось із близьких, або знайомих в наслідок аварії авіасудна. Варіантів може бути і більше.

Що ж робити?

Навчитися керувати своїм тілом. У більшості аерофобів страх сковує тіло, руки буквально ціпеніють, ком підступає до горла, ноги стають ватяними, паморочиться в голові та нудить. Щоб ліквідувати всі ці ознаки потрібно:

• зняти взуття або ремінь від штанів

• прибрати з горла шарф, шалик, або розстебнути верхні гудзики

• перевести увагу на улюблене заняття: книга, серіал, фільм, гра на телефоні, вишивання, в'язання, малювання, кросворди

• якщо ви не взяли нічого для відволікання уваги, просто закрийте очі і порахуйте до 100 - є ймовірність, що ви заснете. Якщо ні - то це все одно вас заспокоїть

• розмірено дихайте

• намагайтеся срямувати на себе повітря від кондиціонера, це допоможе вам легше дихати

• візьміть в салон жувальну гумку, або льодяники. Вчені з'ясували, що більшість людей, що жують жуйку або цукерку, як правило занурюються в спогади про дитинство, або юність, де не було ніяких турбот і проблем

• по прильоту в пункт призначення дозволяється випити 100 грам алкогольного напою середньої міцності - наприклад, червоного вина. Цей спосіб не підійде тільки дітям і тим, хто має проблеми з серцево судинною системою, так як тиск в польоті може привести до запаморочення, нудоти, втрати свідомості.

Що робити не бажано?

• не напиватися перед і під час польоту кави - вона збуджує загальний стан і нерви

• не приїжджати в аеропорт занадто заздалегідь - у вас буде дуже багато часу перед вильотом думати про негатив і ще більше накручувати себе

• якщо ваш страх - висота - не сідайте близько ілюмінатора

• боїтеся закритого простору - не беріть середнє місце в ряду, місця перед аварійними виходами, або останній ряд в хвості літака - там у вас буде ще менше місця. Краще купіть квиток в перший ряд, або біля аварійного виходу.

• якщо ваша фобія - турбулентність - відмовтеся від місця в хвості літака - там трясе більше, ніж в носовій частині

Це може здатися дивним, але фахівці також радять літати, як можна частіше. Кожен новий успішний переліт буде закріплюватися в пам'яті пасажира з аерофобією, відповідно кожен наступний політ буде менш тривожним. І поступово страх зійде на «ні».

Міжнародний аеропорт “Київ”