приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Войцех Балчун: цього року Укрзалізниця змонтує понад 600 нових електричних колонок для кондиціювання поїздів та більше 20 для електроопалення

Укрзалізниця з 2016 року в пунктах підготовки пасажирських поїздів до рейсів встановлює електричні колонки для підключення вагонів, обладнаних системами кондиціонування та комбінованого опалення. У 2017 році будуть змонтовані 614 нових колонок зовнішнього електроживлення для охолодження та 22 для обігріву салонів вагонів. Закупівля обладнання та монтажні роботи тривають.
Монтаж колонок зовнішнього живлення на 3000 В і 380 В залізничники розпочали з вересня минулого року та планують закінчити до початку цьогорічних літніх і зимових перевезень. За цей період Укрзалізниця змонтувала 50 нових електричних колонок для систем кондиціювання та 15 колонок для електроопалення поїздів.
Загалом, з урахуванням монтажу нових та відновлення роботи існуючих, працюватимуть 785 колонок зовнішнього електроживлення для охолодження та 41 для обігріву. Це дозволить подавати на посадку вагони охолоджені влітку та обігріті взимку.
Цього року колонки влаштують у парках технічного обслуговування вагонів перед відправленням у рейс станцій Ковель, Чернівці, Одеса-Головна, Одеса-Товарна, Харків-Сортувальний, Київ-Пасажирський, Київ-Московський, Дніпро, Запоріжжя-1, Кривий Ріг.

Рішення про встановлення колонок зовнішнього живлення минулого року прийняло правління ПАТ «Укрзалізниця». Як зазначив керівник товариства Войцех Балчун, інвестиції у додаткове обладнання дозволять вирішити проблему, що накопичувалася десятиліттями. «У фокусі змін підходів до обслуговування пасажирів, що ми запроваджуємо, – новий рівень сервісу та комфорт перевезень. Ведемо роботу одночасно за багатьма векторами: це і підготовка вагонів до рейсів, нові стандарти постільної білизни, поліпшення санітарного стану, закупівля нового рухомого складу, створення вертикалі – пасажирської компанії. Суспільство очікує швидких змін, - ми не сповільнюємо темп, просто багато проблем накопичувалося у галузі роками, які складно розв’язати водночас. Наші конкретні дії дадуть нашим клієнтам відчутні якісні зміни», – зазначив Войцех Балчун.

Минулого року колонки змонтували в пунктах формування й обігу поїздів: Маріуполь, Костянтинівка, Харків-Сортувальний. Також відновили роботу існуючої 121 колонки для охолодження (ст. Херсон - 12 од., ст. Миколаїв-Вантажний - 44 од., ст. Черкаси - 7 од., ст. Кременчук - 5 од., ст. Ужгород - 20 од., ст. Івано-Франківськ - 33 од.) та 4 для обігріву (ст. Одеса-Головна).

Довідка.

Наразі курсують 111 пасажирських поїздів, до складу яких включені 1165 вагонів із системою кондиціювання повітря та 2313 вагонів із системою електроопалення.

Укрзалізниця