приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Небезпечні стежини

Небезпечні стежиниЮрій ШВАЙКО


За десять місяців цього року в межах регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» стався 81 випадок невиробничого травматизму проти 72 за аналогічний період 2015-го. На жаль, зросла й кількість нещасних випадків з летальним наслідком: 50 проти 43 відповідно.

Ця тенденція і була приводом для виїзного засідання керівництва Дніпропетровської дирекції залізничних перевезень з представниками місцевих органів влади та Національної поліції.

Під час об’їзду сталевої магістралі від Дніпра до Кам’янського та Синельникового учасники засідання на власні очі побачили ті дільниці, на яких найчастіше стаються зі сторонніми особами нещасні випадки. Протоптані стежки поряд із пішохідними мостовими переходами та станційними настилами. Прудких містян, які долали колії безпосередньо перед швидкісним дизель-поїздом. Поважна комісія побувала і на залізничному переїзді з інтенсивним рухом автівок, де і пересвідчилася в тому, що жоден технічний пристрій не гарантує безпеки порушникам правил дорожнього руху.

Після такої «екскурсії» нікого із присутніх представників Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Самарської районної ради Дніпра, Синельниківської та Кам’янської міських рад, управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, декількох місцевих відділень Національної поліції не довелося переконувати в необхідності оперативно долучитися до профілактичних заходів.

— За врахування сумної статистики допомога регіональній філії вкрай необхідна, — наголошує начальник її служби охорони праці Сергій Савченко.

Якщо обіцянки представників органів місцевого самоврядування та Національної поліції не залишаться цяцянками, то є шанси, що ситуація суттєво зміниться на краще.

На залізницях триває місячник з безпеки перевезень та профілактики невиробничого травматизму. У його рамках уже визначені і комісійно обстежені місця, де найчастіше стаються нещастя. Поновлені попереджувальні та інформаційні знаки безпеки. На станціях і вокзалах розміщені плакати з матеріалами про адміністративну відповідальність громадян за долання залізничних колій у непередбачених для цього місцях.

Крім того, залізничники проводять спільні з правоохоронцями рейди з метою виявлення та штрафування порушників правил безпеки на залізничному транспорті. Керівникам підприємств і установ, розташованих поблизу залізничних перегонів і станцій, надіслані листи з проханням долучитися до заходів місячника та провести роз’яснювальну роботу в підпорядкованих трудових колективах.

Бабенко-2.jpgВ. о. головного інженера — першого заступника начальника регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Бабенко:

«Представники місцевого самоврядування погодилися взяти участь у просвітницькій діяльності серед населення і пообіцяли сприяти розповсюдженню соціальних відеороликів на місцевому телебаченні, а також плакатів із правилами безпечної поведінки на залізничному транспорті. Через органи самоорганізації населення і квартальні комітети проводитиметься роз’яснювальна робота серед жителів районів, які прилягають до сталевої магістралі. Правоохоронці теж пообіцяли прискіпливіше ставитися до потенційних порушників правил дорожнього руху».

Газета "Магістраль"