приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

На пероні Центрального залізничного вокзалу 6 листопада зустрічали третій потяг Єднання України «Труханівська Січ»

Після 18 днів подорожі західними містами України 6 листопада до Києва повернувся третій потяг Єднання України «Труханівська Січ». Сто сімдесят пасажирів цього агітпоїзда у супроводі близько двадцяти працівників залізничного транспорту відвідали чимало населених пунктів із патріотичною місією – консолідувати суспільство, вивчити настрої, подискутувати з молоддю. Представники Збройних Сил України відвідали Національну академію сухопутних військ та різні військові бригади.


На пероні Центрального залізничного вокзалу потяг Єднання України зустрічав оркестр. Учасники акції обіймалися, оплесками дякували провідникам, ділилися враженнями зі ЗМІ. У багатьох містах пасажирів цього поїзда зустрічали пишними короваями, які вони привезли з подорожі.«Два дні тому, в День залізничника, коли поїзд Єднання знаходився у Луцьку, учасники акції виступили на залізничному вокзалі міста з концертом, а працівників залізничного транспорту, які їх супроводжували у довгій мандрівці, вітали святковою програмою безпосередньо у поїзді», – розповіла провідник Галина Тимощук.


З мандрівки школярі та студенти привезли багато контактів нових друзів, з якими продовжуватимуть спілкування. Так, одинадцятикласницю з Донецька, яка зараз мешкає у Слов’янську, Ніну Сурмаву однолітки запросили на канікули до Тернополя. «Ця подорож подарувала нам нових друзів», – каже Юрій Березовський зі Старобільська. Його земляк, Сергій Літучий, каже, що ця поїздка зблизила різних людей: «Ми у цьому поїзді були, ніби у маленькій державі. Знаходили механізми вирішення різних питань, що виникали, багато спілкувалися, розподіляли функції».


Організатори акції вручили коровай родинам загиблих героїв Небесної Сотні - Володимирів Кульчицького та Бойківа. Як зазначив атаман «Труханівської Січі» Микола Бондар, щоразу для подорожі готували дещо інший формат, бажаючих поїхати в цю мандрівку було набагато більше.


Учасники акції відвідали Вінницю, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Чернівці, Коломию, Івано-Франківськ, Львів, Мукачеве, Ужгород, Сянки, Луцьк, Рівне та інші населені пункти.


Довідка:

Укрзалізниця втретє підтримала всеукраїнську акцію «Потяг Єднання України «Труханівська Січ», надаючи поїзд для активістів патріотичного руху. Акція ініційована волонтерами та громадськими діячами в рамках реалізації програми Президента України з підтримки національної єдності.

Мета акції – сприяти консолідації суспільства та взаєморозумінню мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризувати національну культуру.

Перший агітаційний поїзд «Труханівська Січ» з Києва на Схід України відправився 20 квітня 2016 року. Тоді волонтери везли великодні подарунки для дітей і дорослих, військових, які перебували у прифронтовій зоні, продуктові набори й україномовні книжки. Поїзд курсував за маршрутом Київ – Полтава – Харків – Бахмут – Красний Лиман – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Лозова – Красноград – Харків – Полтава – Київ упродовж дев’яти днів.

Другий поїзд Єднання курсував з 21 по 26 травня цього року з Києва до міст Луганської області. Мистецькі, просвітницькі та патріотичні заходи в рамках акції відбулися, зокрема, у містах Сватове, Рубіжне та Лисичанськ.

Південно-Західна залізниця