приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Стрий — у строю

Стрий — у строюДмитро ПЕЛИХ


Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» оновила всі районні вокзали Львівщини. Останнім (25-м) напередодні Покрови прибрався вокзал Стрий — другий за фінансовими показниками після Львова.

На об’єкті протягом кількох місяців трудилися майже 60 працівників БМЕУ-1, а також залізничники практично зі всіх відокремлених підрозділів вузла.

Як розповів головний інженер Львівської дирекції залізничних перевезень Ігор Говда, вокзал у Стрию ще від початку його зведення у 1950 р. не бачив капітального ремонту. Відтак необхідно було робити практично все, починаючи з даху і закінчуючи каналізацією.

— Значних коштів на заміну покрівлі загальною площею понад 1 тис. м2 у нас не було, тож ми замінили лише ті ділянки бляхи, що протікали, — розповів Ігор Говда. — Та, втім, аби подовжити термін експлуатації даху, ми пофарбували його спеціальною фарбою. Дуже багато часу зайняли земляні роботи, адже на об’єкті слід було замінити всі каналізаційні труби, а також прокласти нові підземні комунікації. Адже всі стічні води ми пустили в каналізацію, і відтепер вони не руйнуватимуть споруду з фундаменту.

Будівельники філії повністю оновили й фасад споруди, відремонтували центральний квитковий зал, зали очікування для пасажирів, санвузли. Створили належні умови роботи для квиткових касирів. Якщо раніше двоє касирів і працівник довідки обслуговували пасажирів в одному приміщенні, то сьогодні кожен має окрему кабінку.

Щоправда, до кінця року ще триватимуть ремонтні роботи другого поверху вокзалу, зокрема приміщень кімнат відпочинку. Там будівельники наразі зробили лише стіни, встановили двері, провели каналізацію й водопровідні труби для облаштування душової. Решту робіт завершать до кінця 2016 р.

— Аби мати змогу відкрити кімнати відпочинку для клієнтів (яких у нас, до речі, не бракує) одразу після завершення ремонтних робіт, ми вже замовили сучасні меблі. Наскільки мені відомо, ліжка вже готові, — зазначив начальник станції Михайло Андращук.

А от начальник Львівської дирекції залізничних перевезень регіо­нальної філії «Львівська залізниця» Ярослав Федак переконаний, що ошатний фасад вокзалу не може бути без належно облаштованих платформ. Відтак одночасно з ремонтом споруди будівельники разом з колійниками облаштували перон і платформу та капітально відремонтували першу колію.

Fedyk.jpgНачальник Львівської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Ярослав Федак:

«Бруківкою, що виготовляє Будівельно-монтажне експлуатаційне управління № 1, ми замостили понад 2 тис м2  перону. Відремонтували острівну платформу. Водночас працівники Стрийської дистанції колії зробили капітальний ремонт 825 м першої станційної колії. Якщо раніше вона була на дерев’яній решітці, то сьогодні — на залізобетонній. Окрім того, замінили всі переходи між платформами.

На відновлення споруди доклали надзвичайно багато зусиль. Тож сподіваємося, що вокзал ще дуже довго буде окрасою Стрия».

Газета "Магістраль"