приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Залізничники України та Молдови обговорили в Одесі перспективи розвитку сполучення дільниці Березине – Басарабяска

Проект будівництва (поновлення) колії на дільниці Березине-Басарабяска у стадії підготовки і до кінця 2016 року буде виконано 6 км капітального ремонту колії на дільниці Арциз – Березине. Про це стало відомо під час зустрічі представників ПАТ «Укрзалізниця» та ДП «Залізниця Молдови» (ЧФР). У нараді взяли участь начальник Департаменту розвитку і технічної політики ПАТ «Укрзалізниця» Володимир Шиш, начальник регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Григорій Бойко; від молдавської сторони – заступник генерального директора по технічному обслуговуванню та ремонту Мирон Гагауз, заступник генерального директора з комерційної роботи Григорій Кондураке, та інші представники керівництва обох залізниць.

Для стикування залізничної колії України та Республіки Молдови на держкордоні вже отримано координати у системі координат «MOLDREF» (єдина система координат Республіки Молдова для усіх видів геодезичних, картографічних, кадастрових робіт). Обидві сторони констатували можливість організації сумісного пункту обліку переходу поїздів і передачі вагонів зі зміною локомотива на станції Басарабяска. Після відкриття міждержавного переходу Березине – Басарабяска сторони підтвердили можливість організації пасажирського сполучення на дільниці Арциз – Басарабяска – Рені.

Також стало відомо, що при організації перевезень вантажів через дільницю Арциз – Басарабяска у напрямку порту Рені (УЗ) і станції Галац (ЧФР) зменшується відстань, яку проходять поїзди по території Молдови, з 240 до 127 км. Через це відбувається зниження провізних платежів по території Молдови, що передбачає можливе переключення вантажопотоку через станцію Березине (УЗ). При цьому молдавська сторона гарантує зменшення тарифів пропорційно зменшенню відстані з метою зниження загальної вартості перевезень по території двох сторін на період окупності проекту.

Сторони домовились про проведення зваженої тарифної політики з метою залучення додаткових обсягів перевезень вантажів.

Залізничники України та Молдови обговорили в Одесі перспективи розвитку сполучення дільниці Березине – Басарабяска - 0

Одеська залізниця