приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Вчинок, дорожчий за гроші…

Вчинок, дорожчий за гроші…


Пасажири вважають його справжнім героєм, а він каже, що просто виконує свою роботу. Провідник першого вагона поїзда Львів—Варшава регіональної філії «Львівська залізниця» Микола Кінаш знайшов у купе гаманець зі значною сумою валюти і повернув його власникам. Хоча на пошуки горе-пасажирів, які вийшли із вагона у Кракові, у провідника було лише кілька хвилин…

Про шляхетний вчинок працівника регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Миколи Кінаша у соціальній мережі розповіла пасажирка Ольга Матковська, яка хотіла подякувати провіднику, ще навіть не знаючи його імені.

«Люди, ви неймовірні! Моє захоплення провідником поїзда Львів—Варшава, котрий працював у 1-му вагоні в ніч з 20 на 21 травня, не має меж. Ми з чоловіком по приїзді у Польщу у постільній білизні вагона залишили гаманець із зеленими купюрами — майже всі наші кошти на відпочинок. Коли провідник виявив його на полиці, він бігав і шукав нас по всьому багаторівневому вокзалу Кракова, а знайшовши, віддав загублене. Лише промовив: «Ну, як же ви так? Хіба ж так можна!», і одразу побіг далі. Ми не встигли навіть подякувати йому. У нас був справжній шок! Ось які люди живуть в Україні! Дорогий провіднику першого вагона, велике вам спасибі за такий людський, благородний, добрий вчинок!», — написала Ольга Матковська у соціальній мережі facebook.

Такий пост одразу привернув увагу сотень користувачів соцмережі, які, хоч і не губили особистих речей, але теж дякували невідомому провіднику регіональної філії «Львівська залізниця».

Кореспондент «Магістралі» розшукав залізничника, який за кілька днів став справжнім героєм соціа­льної мережі. Це провідник пасажирського вагонного депо Львів Микола Кінаш. Залізничник дуже здивувався такій увазі до випадку, адже, за його словами, люди забувають або гублять особисті речі (гаманці, мобільні телефони, планшети, документи, парасолі, одяг тощо) досить часто. Зазвичай вони швидко виявляють пропажу, тут же повертаються до вагона, чи підходять до провідника, коли поїзд їде уже у зворотному напрямку, або звертаються безпосередньо в депо.

kukla.jpgОднак випадок з пані Ольгою був особливим, адже Микола Володимирович побіг шукати жінку по вокзалу у Кракові лише тому, що добре запам’ятав… ляльку, яку пасажирка везла з собою і весь час не випускала з рук. Варіант, що пасажири повернуться за гаманцем, навіть не розглядав, адже вагон уже переставили на іншу колію, а до відправлення на Варшаву лишалося менше 15 хв.

— Коли я відкрив гаманець, то побачив купу грошей і карток, — розповідає Микола Володимирович. — Тож одразу побіг наздоганяти пасажирів купе, бо для українців втратити, можливо, всі свої заощадження — то дуже велика біда. Про відпочинок за кордоном і позитивні емоції у такому разі взагалі вже не йшлося б.

З досвіду роботи, бо на залізниці Микола Кінаш працює 22 роки, він передбачив, що люди можуть піти або до квиткових кас, або до п’ятого перону, де є стоянка автобусів. Саме біля автобусів і побачив провідник розгублену жінку з лялькою, бо ж чоловік подався на пошуки поїзда.

— Я віддав жінці гаманець, сказав, щоб більше не губила, і швидко побіг до вагона. До відправлення лишалося вже зовсім мало часу, тож не хотів зостатися у Кракові, — каже, посміхаючись, провідник. — Ця історія закінчилася благополучно ще й тому, що я почав збирати білизну одразу після того, як пасажири вийшли з вагона...

Що ж до особливої прикмети — ляльки — завдяки якій і були повернуті заощадження, то для подружжя вона стала справжнім оберегом. Бо важко повірити у випадковість, враховуючи той факт, що цю ляльку вони придбали у день від’їзду до Польщі.

— Ми їхали у Краків святкувати мій день народження, і перед від’їздом чоловік подарував мені колекційну ляльку. Вона недорога, але рідкісна. Таких у світі 1 тис. 500. Зроблена вона в Новій Зеландії знаменитим майстром. Лялька на ім’я Донна Луїза дуже схожа на маленьку дівчинку, ну як же її можна було закинути в валі­зу, — розповідає Ольга Матковська.

Коли ж Микола Кінаш дізнався історію цієї ляльки, а також побачив усі відгуки фейсбук­спільноти, то скромно посміхнувся і промовив: «Та я ж нічого… Просто робив свою роботу».

tabl.jpgР. S. Керівництво депо та пасажирської служби регіональної філії «Львівська залізниця» вирішує, як винагородити провідника Миколу Кінаша. Втім, уже зараз найбільшою подякою для залізничника є позитивні відгуки на його адресу сотень людей. Після повернення з Польщі Ольга Матковська звернулася до Миколи Кінаша:

«Дорогий Миколо Володимировичу! Такі люди, як Ви, дарують усім наснагу жити, працювати і радіти життю! Ви не просто зробили наш відпочинок у Польщі, про який ми так мріяли, чудовим, Ви дали нам і багатьом людям віру в добро, людяність, порядність! Двері нашої оселі завжди відкриті для Вас! Тож коли завітаєте до Києва?..».

Газета "Магістраль"