приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Порушення антимонопольного законодавства в авіаційній галузі обговорено на спільному засіданні підкомітетів комітетів з питань запобігання і протидії корупції та з питань транспорту

 

У засіданні взяли участь народні депутати, представники Міністерства інфраструктури, Антимонопольного комітету, Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України; Державної авіаційної служби України, Генеральної прокуратури, Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації та Європейської Бізнес Асоціації.

Учасники засідання обговорили питання надання знижок на аеропортові збори до 80 відсотків керівництвом Міжнародного аеропорту «Бориспіль» авіакомпанії МАУ.

Учасники засідання у виступах наводили факти порушень чинного законодавства, зокрема щодо ненадходження коштів від авіаційного збору на суму 149 млн. гривень у спеціальний фонд Державного бюджету.

Голова Підкомітету з питань за дотриманням контролю законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Юрій Дерев’янко, підсумовуючи, зазначив, що наведені факти потребують грунтовного розслідування.

За підсумками обговорення питання вирішено звернутися до Міністерства інфраструктури з вимогою надати економічне обґрунтування можливості надання знижок аеропортом «Бориспіль» до 80 відсотків, поновити економічний нагляд за аеропортом «Бориспіль», нормативно встановити порядок регулювання надання таких знижок.

Учасники засідання також вирішили звернутися до НАБУ, Генеральної прокуратури, Антимонопольного комітету з проханням надати додаткові матеріали для вивчення.

Під час засідання також обговорено питання монополізації стратегічних прибуткових виробництв аеропорту «Бориспіль» однією з приватних структур на довгострокову оренду, зокрема, передачі ангарного комплексу в оренду на 10 років і приміщення цеху бортового харчування аеропорту «Бориспіль» та питання системного зриву конкурсів на заміщення на посаду генерального директора Державного аеропорту «Бориспіль» з використанням судової системи і представників виконавчої гілки влади.

Учасники запропонували створити при Підкомітеті з питань авіаційного транспорту Комітету з питань транспорту експертну групу для вивчення фактів зловживань з боку представників органів влади, які прозвучали під час засідання.

Верховна Рада України