приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

На платформі друга не залишать

На платформі друга не залишать


Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» на прохання велолюбителів уже найближчим часом у складі трьох поїздів обладнає вагони зі спеціальними місцями для перевезення двоколісного транспорту.

Днями з цього приводу у відо­кремленому підрозділі Мотор­вагонне депо Львів регіональної філії «Львівська залізниця» відбулася зустріч керівництва служби приміських пасажирських перевезень з фахівцями Управління туризму Львівської облдержадміністрації та представниками спілки велосипедистів.

Відтак прийнято рішення реалізувати пілотний проект під назвою «У подорож залізницею з велосипедом», за яким передбачається встановлення спеціальних кріплень для перевезення велотранспорту. Вони з’являться у трьох регіональних електропоїздах серії ЕПЛ2Т 012, 030 та 031, що курсують на дільниці Львів—Мукачеве—Ужгород—Львів.

stoyka.jpgЯк зазначають залізничники, вони й самі помітили, що якраз на цьому напрямку найбільше пасажирів намагаються проїхати у салонах поїздів зі своїми двоколісними друзями. Особливо такі пасажири активізуються з настанням теплої пори року, коли молоді люди виїжджають на вікенди у Карпати. У гори їдуть ранішніми потягами, а повертаються вечірніми. Зазвичай заселеність таких поїздів сягає 100 %, а наявність ще й велосипедів створює дискомфорт для інших пасажирів.

Активісти вважають, що реалізація проекту малобюджетна. Адже залізничникам треба лише демонтувати одну лавку для сидіння та встановити кілька металевих кріплень, щоб одночасно можна було вмістити п’ять-шість велосипедів. Ініціативна група й сама виявила бажання долучитися до переобладнання приміських вагонів.

Тож на магістралі уже визначаються з технічними особливостями проекту та найближчим часом презентують громадськості обладнані таким чином поїзди.

injener.jpgГоловний інженер моторвагонного депо Львів Сергій ПАСІЧНИК:

«Ці кріплення з’являться у трьох регіональних електропоїздах серії ЕПЛ2Т 012, 030 та 031, що курсують на дільниці Львів—Мукачеве—Ужгород—Львів (по чотири у першому і останньому вагонах). Розмістять їх так, щоб закріплені на них велосипеди не заважали пасажирам. Зрозуміло, що ця послуга буде платною. Якщо вона користуватиметься попитом, то регіональна філія готова розглядати можливості її розширення і в інших «туристичних» поїздах».

Газета "Магістраль"