приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Результати 1-ї Міжнародної авіаційно-туристичної конференції від 31.03.2016

Асоціація "Аеропорти України" ЦА (AAУЦA) опікується долею своїх аеропортів-учасників та активно вишукує шляхи забезпечення їх попитом на авіаційні сполучення. За даними Світової організації туризму (WTO) 54% усіх прихильників подорожей це саме авіаційні туристи.

Враховуючи суттєвий потенціал практично всіх регіонів України як для в'їзного так і виїзного туризму, а особливо тих регіонів, що мають власні аеропорти, ААУЦА досягла домовленості про партнерство з організатором найбільших в Україні щорічних міжнародних туристичних виставок UITT навесні та восени.

В рамках нового партнерства ААУЦА організувала та провела за сприяння UITT, I-у Міжнародну авіаційно-туристичну конференцію, де були розглянуті питання перспектив розвитку ринку авіаційних перевезень України, країн Європи та Азії.

Також, ААУЦА вперше отримала можливість презентувати себе міжнародній туристичній громадськості через власний виставочний стенд на виставці UITT "Подорожі та туризм". Вже в перший же день стенд ААУЦА відвідали туристичні організації, представники готелів, потенційних постачальників послуг, які зацікавлені в розвиткові регулярних та чартерних авіаперевезень, наданні конкурентних послуг в різних аеропортах України та прозорому проведенні закупівель в аеропортах незалежно від їх форм власності. Активність відвідувачів стенду та їх висока довіра до ААУЦА, свідчать про величезний потенціал активізації авіаційних перевезень в Україні за умови системного державного підходу до лібералізації авіаринку та створення сприятливих умов для залучення інвесторів в аеропортову інфраструктуру.

Головною ж метою, конференції ААУЦА 31 березня 2016 року, було започаткування практики спільного обговорення чинників розвитку авіаційних перевезень в/з регіонів України між трьома головними гравцями на цьому ринку: туристичною галуззю, авіакомпаніями та аеропортами.

В умовах політико-економічної кризи в Україні, що негативно впливає й на авіаційну галузь, ААУЦА вбачає своєю місію у забезпеченні незалежної експертної оцінки перспектив розвитку авіаринку та умов для якісної й своєчасної підготовки до цього вітчизняних аеропортів. Це стосується як підвищення обізнаності територіальних громад (власників аеропортів), керівників та персоналу регіональних аеропортів, так і модернізації їх інфраструктури для приваблення нових міжнародних авіакомпаній-клієнтів.

Разом з аеропортами ААУЦА тільки зареєстрованих компаній й державних установ для участі в конференції ААУЦА було понад 65, а безпосередніх учасників налічувалось понад 110. Окрім того в конференції брали участь багато авіаційних, туристичних та інших компаній, які також відвідали виставку UITT. Зокрема, це представники авіакомпаній El Al (UP), Emirates, Royal Jordanian, Etihad та декілька вітчизняних перевізників.

Запропонований на конференції ААУЦА новий формат спільного обговорення розвитку авіації й туризму, повністю себе виправдав і підтвердив свою надзвичайну актуальність як для України так і держав СНД та Центрально-Східної Європи. Фактично даною ініціативою Асоціація аеропортів України – ААУЦА заклала підґрунтя в створення авіаційно-туристичного кластеру України.

На запрошення ААУЦА до Києва прибули шановані доповідачі від авіакомпаній та аеропортів: Білорусі, Казахстану, Польщі, Сербії та Туреччини. Зокрема, ААУЦА вдячна за фаховий внесок в успіх конференції керівництву Асоціації лідерів туристичного бізнесу України (АЛТУ), авіакомпаній Air Astana, Air Serbia, Belavia, LOT Polish Airlines, аеропортів Казахстану (компанія AMG) та Туреччини (аеропорт Даламан), Державного авіаційного музею при Національному авіаційному університеті, Департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку, Управлінню туризму КМДА, PremierExpo (ITE), Travel Security Kit та іншим організаціям і експертам.

За результатами І-ї Міжнародної авіаційно-туристичної конференції, ААУЦА може зробити такі висновки:

- Подібну авіаційно-туристичну конференцію варто зробити щорічною, залучити більше провідних туроператорів, передбачити більші та зручніші приміщення для дотримання міжнародного рівня організації таких заходів;

- Вже влітку 2016 року аеропорти України отримають більше рейсів від існуючих та нових авіакомпаній, що свідчить про поступове зростання попиту на авіаперевезення;

- Вже найближчими тижнями очікується оприлюднення нормативно-правових актів України, що розширять перелік країн, туристи з яких зможуть відвідати Україну взагалі без віз або за суттєво спрощеною процедурою (наприклад, віза по прибуттю в аеропорт); особливо важливо це для таких надзвичайно перспективних щодо в’їзного авіаційного туризму країн як Китай, Індія, ОАЕ тощо;

- Наявність чіткої та довгострокової державної стратегії щодо авіаційної галузі, є обов’язковою передумовою для стабільного та ефективного розвитку як аеропортів так і авіакомпаній будь-якої країни; прикладами цьому є Казахстан та Туреччина, де як національні авіаперевізники отримують найвищі міжнародні нагороди Skytrax за якість послуг та динаміку розвитку, так і аеропорти постійно розбудовують свою інфраструктуру, і зокрема створюють мультимодальні рішення з іншими видами транспорту як у Казахстані;

- Навіть за умови лібералізації ринку авіаперевезень України та модернізації інфраструктури в аеропортах України, для їх успіху на міжнародних ринках авіаперевезень буде критичною наявність сучасних готельно-туристичних послуг, наземної транспортної інфраструктури в регіонах та кваліфікованого персоналу в аеропортах і готелях;

- Аеропортам України доцільно вжити заходів з їх брендінгу спільно з місцевою владою та з урахуванням туристичної особливості їх регіонів;

- Україна в цілому та Київ зокрема, мають всі шанси в отриманні статусу нового авіаційно-туристичного центру (кластеру) для регіонів СНД й Центрально-Східної Європи.

Асоціація "Аеропорти України" ЦА