приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Модернізація інфраструктури та рухомого складу – пріоритетні напрямки капітальних інвестицій ПАТ «Укрзалізниця» на 2016 рік

Пріоритетними напрямками капінвестицій ПАТ «Укрзалізниця» є модернізація колії та рухомого складу. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Завгородній під час наради з обговорення проекту консолідованого фінансового плану ПАТ «Укрзалізниця» на 2016 рік за участю представників Мінінфраструктури, ПАТ «Укрзалізниця», комітету Верховної Ради з питань транспорту, провідних українських компаній, організованою Американською торговою палатою та Центром транспортних стратегій.

Олександр Завгородній позитивно оцінив діалог, який сьогодні триває між транспортниками із бізнесом, і наголосив на необхідності прискорити розгляд та затвердження головного фінансового документа ПАТ «Укрзалізниця», без якого неможлива подальша ефективна робота залізниць України.

«Затягування в часі із підписанням фінансового плану тільки ускладнить ситуацію, оскільки не фінансуються капітальні вкладення, а це означає, що в підсумку ми менше коштів зможемо направити на розвиток інфраструктури і тягового рухомого складу. Відтак ефект впливу українських залізниць на економіку країни буде значно менший, ніж міг би бути», - зазначив Олександр Завгородній.

В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» також додав, що сьогодні необхідно знайти таку оптимальну модель, яка дасть технічну можливість розвивати транспорт, а через розвиток транспорту розвивати економіку нашої країни. Адже в умовах, коли зростають ціни на продукцію, паливні ресурси, електроенергію, запчастини, без підвищення тарифів на послуги залізничного транспорту, розвивати галузь не є можливим. Тому ПАТ «Укрзалізниця» сьогодні значно оптимізує операційні витрати та визначає пріоритетні напрямки капітальних інвестицій. Серед них, зокрема, модернізація інфраструктури (колії та контактної мережі) та рухомого складу, а також ремонт вагонів, щоб дозволить забезпечити обсяги перевезень та безпеку руху. Загалом обсяг капітальних вкладень у проекті фінплану на 2016 рік заплановано в обсязі 13,8 млрд грн.

Олександр Завгородній також наголосив на необхідності враховувати й соціальну функцію залізничного транспорту. За його словами, за останні п’ять років загальний обсяг недофінансування залізницям України за перевезення пільгових категорій громадян склав понад 1,6 млрд грн., і це питання також потребує врегулювання на законодавчому рівні. «Залізниця є соціально значимим суб’єктом економіки, вона забезпечує не лише перевезення вантажів, а й пасажирів, а також безпеку руху», - зазначив Олександр Завгородній.

У ході обговорення проекту фінплану ПАТ «Укрзалізниця» учасники наради в цілому підтримали заплановані пріоритетні напрямки капітальних інвестицій компанії на 2016 рік, водночас висловили низку пропозицій щодо оптимізації проекту головного фінансового документа. Найближчим часом вони будуть детально розглянуті в Міністерстві інфраструктури та ПАТ «Укрзалізниця», а підсумки цієї роботи будуть підбиті сторонами на наступній зустрічі, яку планується провести вже через декілька днів.

Укрзалізниця