приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

ПАТ «Укрзалізниця» оголосило 2016 рік роком створення належних умов для доступу маломобільних пасажирів до об’єктів залізничної інфраструктури

Залізничники прагнуть усунути бар’єри, що перешкоджають людям з інвалідністю на рівні з іншими отримувати послуги на вокзалах та станціях. Керівництво ПАТ «Укрзалізниця» оголосило 2016 рік роком створення належних умов для доступу маломобільних пасажирів до об’єктів залізничної інфраструктури. У галузі вже розпочали втілювати відповідну програму.

Загалом у 2016 році ПАТ «Укрзалізниця» планує інвестувати 1,5 млрд гривень, щоб адаптувати вокзали та станції для людей з особливими потребами. Зокрема, передбачено обладнати пандусами й поручнями вокзали, зали очікування та кабіни санітарних приміщень. Для зручності людей на візках заплановано встановити понижені бордюри пішохідних тротуарів та квиткові каси з заниженим підвіконням. Також залізничники покращать інформаційні табло, піктограми, візуальні попередження-покажчики, для пасажирів з вадами зору встановлять інформаційні стенди з використанням рельєфного літерно-цифрового шрифту та шрифту Брайля, наноситимуть рельєфно-тактильні лінії по краях платформ.

Чимало планується зробити вже в І кварталі 2016 року. Зокрема, на вокзалі в Полтаві для зручності пасажирів з інвалідністю залізничники обладнають касу вікном із заниженням підвіконням. На вокзалі в Харкові розглянуть можливість організації місця для паркування транспортних засобів і встановлять покажчик напрямку руху до пандусів у приміському павільйоні. На вокзалі станції Лозова буде облаштувано місце для паркування автомобілів.

Також планується оновити носії інформації (піктограми), якими користуються громадяни з інвалідністю. У січні-березні цього року передбачено нанести рельєфно-тактильні попередження по краях платформ у місцях обслуговування пасажирів із вадами зору на станціях Дніпропетровськ-Південний, Синельникове-1, Дніпродзержинськ-Пасажирський, Павлоград-1 та Чаплине.

На станції Мелітополь заплановано облаштувати пандус у будівлі, де розташовані каси приміського сполучення та біля медпункту, а по станції Городище Одеської залізниці пандус облаштують поручнями. На вокзалах станцій Марганець, Кривий Ріг відремонтують пандуси та підвищать рівень підлоги міжтамбурного проходу. На станції Синельникове-1 планується перевлаштувати сходи та пандус, розташований на вході з привокзальної площі станції. На станціях Нікополь та Кривий Ріг сходи вокзалів обладнають протислизькою смугою.

На станціях Чаплине, Павлоград-1, П’ятихатки, Дніпродзержинськ, Синельникове-1, Дніпропетровськ-Південний залізничники обладнають скло вхідних дверей протиударними засобами.

Загалом упродовж 2016 року технічними роботами зі створення кращих умов для людей з інвалідністю буде охоплено близько 100 вокзалів та станцій.

Укрзалізниця