приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Залізничники планують відновити сполучення на ділянці Арциз – Бессарабка

Начальник Одеської залізниці Григорій Бойко взяв участь у чотирьохсторонніх переговорах присвячених будівництву залізничної ділянки Березине – Басарабяска та капітального ремонту колії ділянки Арциз – Березине. Проведення переговорів ініціювала Одеська обласна державна адміністрація.

  20 жовтня 2015 року в Одесі голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі, в. о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній, начальник ДП «Залізниця Молдови» Юрій Топала та Одеської залізниці Григорій Бойко домовились про доручення залізничників України та Молдови до цього проекту.

  «Це прямий шлях з Молдови на одеські порти, – пояснив Олександр Завгородній. – Ділянка Березине–Басарабяска має важливе значення як можливість сполучення з Молдовою в об’їзд Придністров’я. Після відновлення ця залізнична колія створить додаткові зручності для ефективної логістики у сфері вантажоперевезень».

  У ході переговорів йшлося про відновлення колії та капітальний ремонт інфраструктури цієї дільниці. Необхідними умовами реалізації проекту є організація руху не менш ніж 6 пар поїздів на добу згідно з чинним законодавством України та Молдови, а також внесення його до фінансового плану залізниць на 2016 рік. Учасники проекту шукатимуть інвесторів. За попередніми розрахунками, роботи розпочнуться влітку 2016 року.

  Крім того, учасники зустрічі домовилися ініціювати процедуру відкриття міжнародного залізничного суміщеного пункту пропуску «Березине». Для цього потрібно внести відповідні зміни до прикордонних угод залізничних адміністрацій обох країн.

 Довідково

  У 1999 році через відсутність вантажопотоку та незадовільний стан колії на ділянці Березине – Басарабяска було демонтовано близько 20 км колії на території України (Одеська залізниця) та майже 1,5 км – на території Молдови.

ДП "Одеська залізниця"