приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Південно-Західна залізниця пристосувала станцію Житомир для потреб маломобільних пасажирів

Південно-Західна залізниця завершила роботи з пристосування станції Житомир для потреб маломобільних пасажирів. 12 серпня вокзал та пасажирські платформи станції проінспектували представники Міністерства інфраструктури та Національної Асамблеї інвалідів України.
На станції Житомир залізничники облаштували місця для паркування автомобілів людей з інвалідністю, зробили поручні на сходах головного входу і нанесли контрастне маркування першої і останньої сходах. У туалетних кімнатах встановили поручні біля унітазу та умивальника, на дверях – допоміжну ручку, гачки для верхнього одягу та милиць, дзеркала і кушетки.

Окрім цього, на вокзалі забезпечили наявність піктограм про доступні місця для людей з інвалідністю (туалету, медпункту та ін.), належного розміру схеми для руху для людей з інвалідністю до самої будівлі вокзалу, покажчики номеру колії на посадочних платформах тощо.

Щоб якнайкраще пристосувати вокзал і пасажирські платформи до потреб пасажирів із інвалідністю, залізничники активно співпрацювали з громадськими організаціями із захисту прав інвалідів – врахували їхні пропозиції та побажання.
«Ми сьогодні робимо суттєву і надзвичайно важливу роботу для тих, хто потребує забезпечення прав – людей з інвалідністю, воїнів АТО і просто травмованих осіб. Тому те, що зараз зроблено тут, це суттєвий крок», - зазначив Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

«Цей процес – це лише початок системної роботи. Міністерство разом із громадянським суспільством буде й далі рухатися у цьому напрямку, за прикладом Житомира», - заступник директора Департаменту безпеки на транспорті Мінінфраструктури В’ячеслав Дідківський.

Як зазначив начальник галузевої пасажирської служби Південно-Західної залізниці Олександр Болдов, на роботи з пристосування станції Житомир для потреб осіб з інвалідністю залізниця витратила близько 100 тис. грн.
Південно-Західна залізниця продовжуватиме й надалі створювати умови для безперешкодного доступу людей із обмеженими фізичними можливостями до своїх об’єктів. Загалом на сьогодні на Південно-Західній залізниці облаштовано переходи-пандуси до пасажирських платформ та інші засоби, необхідні для безперешкодного орієнтування людей з інвалідністю на 5 станціях: Київ-Пасажирський, Вінниця, Житомир, Хмельницький, Чернігів. За словами Олександра Болдова, упродовж 2015-2016 років Південно-Західна залізниця пристосує до потреб пасажирів ще 16 станцій.
Нагадаємо, на вокзалах Південно-Західної залізниці для зручності людей з особливими потребами постійно діють групи допомоги. Залізничники у разі потреби супроводжують інваліда територією вокзалу, допомагають придбати квитки, здійснити посадку в поїзд, розміститися в залах очікування для інвалідів чи доставити багаж.
Для комфортної подорожі залізницею курсують спеціалізовані вагони, у яких двері, тамбур, купе і туалет адаптовані для пасажирів на інвалідних візках, а також є салонний візок, який дає змогу пересуватися по проходу вагона.

ДТГО "Південно-Західна залізниця"