приймальня - 044 351-42-01
 
Укрсервіс Мінтрансу
державне підприємство
01135, м.Київ, просп.Перемоги, 14

Кутаїсі - фантастична подорож в Загублений світ

Найкращі дні в Грузії ми провели з гідами туристичних компаній Kolkha Tour і Wonderland. Вони організовують не тільки екстрим-тури, але й походи та екскурсії. Маршрути, які тепер можуть відвідати туристи з усього світу, - відкриті, облаштовані або відновлені, в тому числі, зусиллями цих талановитих, розумних і сильних людей.
Маршрут: авіапереліт Київ-Батумі, трансфер Батумі-Кутаїсі (140 км, в дорозі 2,5 години).

У Кутаїсі ми провели два чудових дні й вирушили в гори Імеретії. Лише 50 км від Кутаїсі і ви у фантастичному Загубленому світі.

Літня резиденція князів Дідіани в Горді - початок подорожі в Загублений світ.

У Горді розташовувалася літня резиденція князів Дідіані. У 1841 році Давид Дідіани за порадою Олександра Чавчавадзе почав будівництво двоповерхового палацу. З Італії були запрошені агрономи-декоратори для облаштування саду і парку навколо палацу. 80 гектарів лісу обнесли кам'яною огорожею, вхід в резиденцію охороняли вісім озброєних сванів.

Під час революції тут розташувалися частини Червоної Армії на чолі з Алексі Гегечкорі. Тоді з палацу були викрадено зброю, меблі і посуд. У 1925 під підбурювання місцевої влади жителі села розграбували садибу свого класового ворога. Винесли все що було можливо, навіть вікна, двері і різьблені дерев'яні колони. До кінця 80-х років тут була школа-інтернат, куди приїжджали діти з гірських селищ на п'ятиденне навчання.

До теперішнього часу зберігся тінистий парк з тисовій алеєю і частина палацу, який найближчим часом буде відновлений. Те, що парк і палац Горді стане одним з улюблених місць туристів можна не сумніватися.

Саме з парку і палацу Горді починається подорож в Загублений світ - каньйон Окаце. Забутьте про все і пориньте у паралельний світ, Загублений світ Конан Дойля! У цьому лісі і каньйоні ви не здивуєтеся, якщо побачите динозавра або птеродактиля.

Каньйон Окаце. Must see.

Природний пам'ятник поблизу села Верхня Горді (Зеда Горді), Хонскій муніципалітет.

Дивитися на Каньйон Окаці можна нескінченно і все одно цього замало! Хочеться зупинити час. Цікаво, як виглядає Каньйон під час заходу сонця, на світанку, які звуки лунають тут вночі? Всі ці питання, перемішані із захопленням і бажанням зафільмувати все на айфон не покидали мене.

Каньйон розташований в ущелині річки Окаце. Протяжність річки 14 км, ширина самого каньйону місцями 3-6 метрів, а часом 15-20 метрів, глибина коливається до 100 метрів. Каньйон прикрашають кілька водоспадів. Через річку Окаце перекинуто кілька природних кам'яних мостів, один з них носить назву Бога. У каньйоні є печери, звідки течуть карстові води. На вапняному грунті каньйону ростуть великі самшитові дерева. Береги ущелини покриті чагарником.

Для екстрим-туристів можливо організувати сплав або похід по річці Окаці, що протікає внизу каньйону, але такий тур можливий тільки з досвідченим інструктором і нечисленною групою. Враження від такого туру, за словами нашого гіда Іраклія (Irakli Julaklidze), кардинально відрізняється від висотних відчуттів. До речі, Іраклій ще й викладач університету та інструктор клубу Tetnuldi, завдяки діяльності активістів клубу і відкрився для туристів каньйон Окаці, унікальні печери Грузії та екстремальні туристичні маршрути. У 2013 році була створена інфраструктура для туристичних відвідувань, підвішені мости, оглядові майданчики, які відкрили всю неймовірну красу каньйону.

Протяжність підвісного моста над каньйоном зараз становить 1400 метрів, у найближчих планах продовжити маршрут до 6 кілометрів.

Каньйон Окаце за короткий час набув популярності серед туристів по всьому світу. Це місце в Грузії ви просто не повинні пропустити. Це однозначно - must see!

Водоспад Кінчха - місце, яке повертається до мене уві сні. Найяскравіше враження від Грузії - подорож до водоспаду і сам водоспад. Спочатку виснажливий підйом під палючим сонцем по дорозі, яка здавалося мені, дорогою у небо.

У гірському селищі Кінчха, яке ми проходили, біля одного з будинків сиділи кілька дідів та бабусь у чорних одежах, у кожного в руках палиця. Згадалася цитата «Давно тут сидимо» з улюбленого фільму. Поява старців на нашому шляху була несподіваною - у селах зовсім мало народу і зустріти місцевого - рідкість. Мене цікавило питання, який перевів для людей похилого віку наш гід - як вони піднімаються по таких дорогах? Старики відповіли всі разом, кивали і посміхалися. Сказали, що цього року обіцяли зробити дорогу. Молю Бога, щоб це здійснилося. У підніжжя водоспаду, в густому лісі, куди сонце намагалося проникнути крізь соковите листя, три подруги (серед них була Любов), розпалені на сонці і втомлені від підйому, відстали від групи і знайшли купелі Клеопатри.  Освіжаюча прозора вода гірської річки в білосніжних купелях - заради таких моментів життя і варто приїхати саме на Водоспад Кінчха!

Село Кінчха розташовано в 55 км від Кутаїсі. Висота 700 метрів над рівнем моря, тут знаходиться найвищий на Кавказі водоспад Кінчха. Його висота становить 130 метрів, розташований він в ущелині річки Окаце, вражає своєю красою і каньйонами. В ущелині є кілька невеликих водоспадів, які представляють цікаве видовище для любителів дикої природи. Дорога до ущелини становить 2 км від центру села.Водоспад Кінчха внесений до списку природних пам'ятників.

Та ще, старі, дізнавшись, що ми з України, запропонували зайняти порожні будинки і залишитися у них в Кінчхе. Землі багато - сказали вони - і ви красиві і молоді.

Рафтинг - грузинська Венеція

Річка Ріоні, яка прикрашає Кутаїсі одна з найцікавіших у Грузії для любителів рафтингу. Вона швидка і повноводна. Для нашої групи компанія Колхатур (Kolkha Tour) влаштувала рафтинг протяжністю 5 кілометрів, він цікавий тим, що цей шлях  проходить центром Кутаїсі. Від близькості міста рафтинг тільки виграв, ми побачили грузинську Венецію.

Старі будинки Кутаїсі розташовані навіть не по берегах річки, вони нависають над рікою. Це дуже незвично, ми встигали заглядати у вікна і на балкони водних будинків. Мешканці «венеціанського» Кутаїсі живуть в звуках гучної гірської річки. Питання, яке мені так хотілося поставити, але не вийшло: жителі стрибають у швидку Ріоні з балкона або вікна? З наших трьох човнів весь час лунали захоплені крики, іноді ми заглушали лементом річку, чим немало потішили кутаїсців, які прогулювались мостами і берегом, не кажучи вже про жителів венеціанських будинків.

Кращі фото цього туру і найсмачніші шашлики ми отримали від гіда компанії Kolkhatour, талановитого фотохудожника Ачі - ArchilGegenava.

Галина Богданенко
Фото: Archil Gegenava

Подяка за подорож, яка залишиться спогадом на все життя - авіакомпанії YanAir, туристичним компаніям Kolkhatour(www.kolkhatour.ge) і Wonderland(www.wonderland.ge), Департаменту економічного розвитку і туризму Кутаїсі.

З аеропорту «Київ» (Жуляни) в Батумі виконують рейси дві компанії:

Авіакомпанія YanAir
Придбати квитки: www.yanair.ua
Телефон гарячої лінії: +38 044 206 98 77 
Компанія Georgian International
Придбати квитки: www.adjaria.ge

Міжнародний аеропорт “Київ”